Przejdź do treści
Strona główna " Aktualności " Wsparcie dla Ukrainy - Raport aktualizacyjny #1 [PL]

Wsparcie dla Ukrainy - Raport aktualizacyjny #1 [PL]

  Partnerzy projektu

  13.04.2022 
  Leszek Sowiński - Prezes Zarządu

  Miesiąc temu wspólnie z Wami ruszyliśmy z pomocą uchodźcom, by zapewnić im NOWĄ PRZYSZŁOŚĆ. Czas ten obfitował w wiele emocji, działań oraz wsparcia z Waszej strony. Mamy za sobą chwile trudne i pełne obaw czy wszystkim wyczekiwanym przez nas gościom uda się bezpiecznie przekroczyć granicę. Były również chwile radości, kiedy zyskiwaliśmy pewność, że wszyscy są cali i zdrowi. Mieliśmy szansę lepiej poznać naszych gości, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że nie mogliśmy postąpić inaczej. Ich rzeczywistość jest też naszą rzeczywistością i musimy wspólnie zmierzyć się z tragedią, która ich dotknęła. W ostatnim czasie nasze życie przewartościowuje się gwałtownie, uświadamiając nam jak wiele znaczy móc spać w ciepłym łóżku z poczuciem bezpieczeństwa. 

  Z waszą pomocą mogliśmy zapewnić naszym gościom nie tylko ciepłe łóżko, ale pomogliśmy im także odzyskać wiarę w lepsze jutro. Wasze poparcie dla naszej idei, zarówno finansowe, rzeczowe jak i mentalne, pozwoliło nam sprostać temu trudnemu zadaniu.

  Od pierwszych dni konfliktu wszystkim, którzy potrzebowali wsparcia w przedostaniu się przez granicę udzieliliśmy go i zapewniliśmy transport z Lwowa do Warszawy. Na czas poszukiwania stałego miejsca zamieszkania, zadbaliśmy także o nocleg w zaprzyjaźnionym hotelu.

  Po intensywnych poszukiwaniach udało nam się sfinalizować wynajem dwóch domów na czas jednego roku. Udostępniliśmy także jedno mieszkanie w Warszawie, w którym ulokowaliśmy sześciu naszych gości. W pierwszym domu w Michałowicach zamieszkuje w tej chwili ponad dwadzieścia osób. Druga nieruchomość położona w Raszynie w minioną sobotę stała się domem dla kolejnych dziewięciu. Domy zostały przez nas doposażone we wszystkie niezbędne do życia oraz funkcjonowania sprzęty AGD i meble. Chcielibyśmy zabezpieczyć ich wynajem finansowo na najbliższy rok, co, mamy nadzieję, ułatwi lokatorom start w nowej rzeczywistości. Wiemy, że niektórzy z naszych gości w wyniku bombardowań nie mają już innego domu niż ten, który obecnie zamieszkują.

  Chcielibyśmy podzielić się z Wami kilkoma kadrami z codziennego życia naszych gości. Życia z pozoru zwyczajnego, jednak wciąż niemożliwego dla tak wielu ludzi.

  Istotnym elementem asymilacji, do której dążymy zarówno my, jak i nasi goście, jest nauka języka polskiego oraz znalezienie pracy. Wsparcie, którego udzieliliśmy do tej pory, dotyczyło również pomocy w uzyskaniu numerów PESEL oraz pozyskaniu różnych świadczeń. Nasi goście rozpoczęli naukę języka polskiego co, mamy nadzieję, ułatwi im znalezienie stałej pracy. Zatrudniliśmy w naszej firmie oraz firmach partnerskich już osiem osób. Nadal jednak poszukujemy pracy dla florystki, asystentki ksiegowej, wakatów przy produkcji lub jako pomoc kuchenna, pomoc domowa, opiekunka do dzieci itp. Wciąż pracujemy nad tym, by wszystkie dzieci naszych gości mogły kontynuować naukę w szkołach.

  Na chwilę obecną na wynajem domów, czynsze, zakup niezbędnych mebli, AGD i innego wyposażenia domu przeznaczyliśmy ponad 100 000 złotych. Przed nami jeszcze jednak wiele miesięcy, podczas których nasi goście będą potrzebowali naszego wsparcia

  Wszystkim, którzy do tej pory wsparli naszą ideę finansowo, rzeczowo oraz dobrym słowem i działaniem chciałbym podziękować za udowodnienie, że świat wciąż pełen jest ludzi, którym nie jest obojętny los innych. Być może nigdy nie będę w stanie odwdzięczyć się za to wszystko osobiście w tak wielkiej skali, w jakiej pomogliście Wy, jednak wierzę, że dobro, które okazujemy innym bezinteresownie się mnoży i wraca do nas ze zdwojoną siłą.

  Wszystkim, którzy potrzebowali wsparcia w przedostaniu się przez granicę udzieliliśmy go i zapewniliśmy transport do Warszawy. Zadbaliśmy także o nocleg w zaprzyjaźnionym hotelu
  Wynajęliśmy dwa domy w okolicach Warszawy i jedno mieszkanie w Warszawie. Następnie doposażyliśmy je w niezbędne do życia i funkcjonowania sprzęty AGD, RTV i meble.

  Wsparliśmy w uzyskaniu numerów PESEL, świadczeń oraz wspieramy w znalezieniu pracy. Łącznie zatrudniliśmy już 8 osób w firmie naszej i firmach partnerskich. Pomagamy również dzieciom powrócić do regularnej nauki w lokalnych placówkach oświaty.

  Nasi goście rozpoczęli naukę języka polskiego, aby łatwiej odnaleźć się w nowej sytuacji i szybciej znaleźć pracę. Nadal poszukujemy pracy dla florystki, pracowników na linii produkcji oraz jako pomoc kuchenna.

  Dziękujemy wszystkim Partnerom i Przyjaciołom ROLV Group, którzy zdecydowali się wesprzeć nasz projekt, w szczególności firmom Uniqbe oraz Westwing Polska.


  ↓ SPRAWDŹ JAK NADAL MOŻESZ POMÓC ↓

  Pomagamy Ukrainie - Nowa Przyszłość

  Koordynator akcji - Katarzyna Kowalczyk  
  +48 881 823 401 katarzyna.kowalczyk@rolv.pl

  • Pomoc finansowa

  Jeżeli chcesz wesprzeć koszty wynajmu i utrzymania domu poniżej znajdziesz numery kont bankowych:

  Adresat: Leszek Sowiński

  Tytuł przelewu: Pomagamy Ukrainie

  • PLN - PL96 1020 1055 0000 9102 0521 1745
  • EUR - PL15 1020 1055 0000 9202 0306 0142
  • USD - PL60 1020 1055 0000 9702 0271 7841


  Bank PKO BP -
  BIC (Swift): BPKOPLPW

  • Pomoc materialna

  Jeżeli chcesz pomóc w urządzaniu domu i przekazać sprzęt lub art. pierwszej potrzeby, aktualna lista znajdziesz tutaj.


  ! Nie zapominamy o tych, którzy pozostali na Ukrainie!

  Jako firma zostaliśmy oficjalnym partnerem, a zarazem punktem przyjęć pomocy charytatywnej dla obwodu Wołyńskiego. Udostępniamy magazyn, sortujemy i dostarczamy przekazane z całej Europy dary na przejście graniczne Zosin, gdzie są dalej dostarczane do potrzebujących. Będziemy wdzięczni za każdą przekazaną pomoc.

  Stała lista zapotrzebowania z wysyłką na Ukrainę <- Klik

  DziękujEMY za każde wsparcie