Przejdź do treści
Strona główna " Aktualności " Wsparcie dla Ukrainy - Raport aktualizacyjny #1 [EN]

Wsparcie dla Ukrainy - Raport aktualizacyjny #1 [EN]

  Partnerzy projektu

  Miesiąc temu wspólnie z Wami ruszyliśmy na pomoc uchodźcom i podarowanie im NOWEJ PRZYSZŁOŚCI. Ten czas obfitował w wiele emocji, działań i wsparcia z Waszej strony. Były trudne chwile i momenty niepokoju o to, czy wszystkim naszym oczekiwanym podopiecznym uda się bezpiecznie przekroczyć granicę. Były też chwile radości, kiedy mieliśmy pewność, że wszyscy są cali i zdrowi. Mieliśmy okazję lepiej poznać naszych gości, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że nie mogliśmy postąpić inaczej. Ich rzeczywistość jest również naszą rzeczywistością i razem musimy stawić czoła tragedii, która ich spotkała. W ostatnim czasie nasze życie uległo gwałtownemu przewartościowaniu, co uświadomiło nam, jak wiele znaczy możliwość spania w ciepłym łóżku, z poczuciem bezpieczeństwa. 

  Dzięki Waszej pomocy mogliśmy zapewnić naszym podopiecznym nie tylko ciepłe łóżko, ale także pomogliśmy im odzyskać wiarę w lepsze jutro. Wasze wsparcie dla naszej idei, zarówno finansowe, rzeczowe, jak i mentalne, pozwoliło nam sprostać temu trudnemu zadaniu.

  Od pierwszych dni konfliktu udzielaliśmy wsparcia wszystkim, którzy potrzebowali pomocy w przedostaniu się przez granicę i transportu ze Lwowa do Warszawy. Szukając stałego miejsca pobytu, zadbaliśmy również o zakwaterowanie w zaprzyjaźnionym hotelu.

  Po intensywnych poszukiwaniach udało nam się sfinalizować wynajem dwóch domów na okres jednego roku. Udostępniliśmy również jedno mieszkanie w Warszawie, w którym zakwaterowaliśmy naszych sześciu podopiecznych. W pierwszym domu w Michałowicach mieszka obecnie ponad dwadzieścia osób. Druga nieruchomość w Raszynie od zeszłej soboty stała się domem dla kolejnych dziewięciu osób. Domy zostały wyposażone we wszystkie niezbędne do życia i funkcjonowania sprzęty i meble. Chcielibyśmy zabezpieczyć finansowo ich wynajem na najbliższy rok, co, mamy nadzieję, ułatwi lokatorom start w nowej rzeczywistości. Wiemy, że niektórzy z naszych podopiecznych w wyniku bombardowań nie mają innego domu niż ten, w którym obecnie mieszkają.

  Chcielibyśmy podzielić się z wami kilkoma migawkami z miejsc, w których mieszkają nasi goście. Pozornie zwyczajne życie, a jednak dla tak wielu ludzi niemożliwe.

  Ważnym elementem asymilacji, do którego dążymy zarówno my, jak i nasi podopieczni, jest nauka języka polskiego i znalezienie pracy. Wsparcie, którego udzieliliśmy do tej pory, obejmowało również pomoc w uzyskaniu numerów PESEL i różnych świadczeń. Nasi podopieczni rozpoczęli naukę języka polskiego, co mamy nadzieję ułatwi im znalezienie stałej pracy. Zatrudniliśmy już osiem osób w naszych i partnerskich firmach. Nadal jednak szukamy pracy dla florysty, asystenta księgowego, wakatów na produkcji lub jako pomoc kuchenna, pomoc domowa, niania itp. Wciąż pracujemy nad tym, aby dzieci naszych gości mogły kontynuować naukę w szkole.

  Na chwilę obecną przeznaczyliśmy ponad 100 000 zł na wynajem domu, czynsze, zakup niezbędnych mebli, sprzętu AGD i innego wyposażenia domu. Przed nami jednak jeszcze wiele miesięcy, podczas których nasi podopieczni będą potrzebowali naszego wsparcia.

  Chciałbym podziękować wszystkim, którzy do tej pory wsparli naszą ideę finansowo, rzeczowo, dobrymi słowami i czynami, za udowodnienie, że świat wciąż jest pełen ludzi, którym los innych nie jest obojętny. Być może nigdy nie będę w stanie odwdzięczyć się osobiście za to wszystko na tak dużą skalę, na jaką pomogliście, ale wierzę, że dobro, które okazujemy innym bezinteresownie się mnoży i wraca do nas ze zdwojoną siłą.

  Wszystkim, którzy potrzebowali wsparcia w przedostaniu się przez granicę, zapewniliśmy transport do Warszawy. Zadbaliśmy również o zakwaterowanie w zaprzyjaźnionym hotelu.

  Wynajęliśmy dwa domy pod Warszawą i jedno mieszkanie w Warszawie. Następnie wyposażyliśmy je w sprzęt AGD i RTV oraz meble niezbędne do życia i funkcjonowania.

  Wspieraliśmy w uzyskaniu numerów PESEL, zasiłków oraz pomagamy w znalezieniu pracy. Łącznie zatrudniliśmy już 8 osób w naszej firmie i firmach partnerskich. Pomagamy również dzieciom w powrocie do regularnej edukacji w lokalnych placówkach oświatowych.

  Nasi goście rozpoczęli naukę języka polskiego, aby łatwiej odnaleźć się w nowej sytuacji i szybciej znaleźć pracę. Nadal szukamy pracy dla florystów, pracowników linii produkcyjnej i pomocy kuchennej.

  Dziękujemy wszystkim Partnerom i Przyjaciołom Grupy ROLV, którzy zdecydowali się wesprzeć nasz projekt, w szczególności Uniqbe i Westwing Polska.


  ↓ ZOBACZ, JAK MOŻESZ JESZCZE POMÓC ↓

  Pomoc Ukrainie - projekt nowej przyszłości

  Koordynator - Katarzyna Kowalczyk  
  +48 881 823 401 katarzyna.kowalczyk@rolv.pl

  • Pomoc finansowa

  Jeśli chciałbyś wesprzeć koszty wynajmu i utrzymania domu, poniżej znajdują się numery kont bankowych:

  Odbiorca: Leszek Sowiński

  Tytuł przelewu: Pomagamy Ukrainie

  • PLN - PL96 1020 1055 0000 9102 0521 1745
  • EUR - PL15 1020 1055 0000 9202 0306 0142
  • USD - PL60 1020 1055 0000 9702 0271 7841


  Bank PKO BP -
  BIC (Swift): BPKOPLPW

  • Pomoc materialna

  Jeśli chciałbyś pomóc w wyposażeniu wspomnianego domu i przekazać sprzęt lub materiały, Aktualna lista potrzeb znajduje się tutaj.


  ! Nie możemy zapomnieć o tych, którzy pozostali na Ukrainie!

  Jako firma staliśmy się oficjalny partner i punkt przyjmowania pomocy charytatywnej dla obwodu wołyńskiego. Zapewniamy magazyn, sortujemy i dostarczamy podarowane towary z całej Europy do przejścia granicznego Zosin, gdzie są one dalej dostarczane potrzebującym. 

  Będziemy wdzięczni za każdą pomoc w dostarczeniu poniższych materiałów.

  Kliknij tutaj, aby zobaczyć listę stałych zamówień z wysyłką na Ukrainę

  DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE