Przejdź do treści
Strona główna " Aktualności " Dzisiaj przestaliśmy...

Dzisiaj przestaliśmy...

  Pomagamy Ukrainie!

        Moi Drodzy Przyjaciele. Moje życie zawsze było związane z ludźmi z Europy Wschodniej. Ludźmi dumnymi, otwartymi, pełnymi nadziei i wiary w lepsze jutro. W tej chwili spotkała ich wielka tragedia; stracili wszystko, co budowali przez całe życie. A co najgorsze, stracili wiarę w przyszłość. Po wielu dniach spędzonych w piwnicach, schronach, tak jak stali, opuścili Kijów i inne miasta Ukrainy.

  Nie mogliśmy zrobić nic innego, jak tylko im pomóc! Po pierwszych uchodźców sam pojechałem na granicę, chciałem, żeby wiedzieli, że ich los nie jest nam obojętny. Dla kolejnych grup zorganizowaliśmy opiekę we Lwowie i transport do Warszawy. Dziś gościliśmy już pierwszych 14 osób, a za chwilę dołączy do nich kolejnych 6.  Chcemy przywrócić im wiarę. Chcemy dać im szansę na normalność.

  Chcemy zapewnić im podstawowe potrzeby życiowe, aby mogli budować swoje życie. NOWA PRZYSZŁOŚĆ w Polsce

  NOWA PRZYSZŁOŚĆ

     Zdecydowaliśmy, że wynajmiemy im dom. Dom, w którym zamieszkają razem. Dom, który będzie dla nich bezpieczną przystanią. Mamy nadzieję, że mieszkając razem, łatwiej będzie naszym gościom zaaklimatyzować się w polskiej rzeczywistości, znaleźć pracę i zrozumieć Polskę. W poniedziałek finalizujemy formalności związane z wynajęciem domu w Michałowicach. Jest blisko stacji WKD, szkoły i przedszkola. Chcemy zapewnić im start w nowej rzeczywistości i zabezpieczyć środki niezbędne do spokojnego życia przez co najmniej rok. Postaramy się pomóc jej w znalezieniu nowej pracy, a także wesprzeć możliwość kontynuowania nauki. Jeśli uda nam się zebrać niezbędne środki, wynajmiemy kolejny dom dla matek z dziećmi i będziemy je wspierać tak długo, jak tylko będziemy mogli. 

  Będę wdzięczny za każde wsparcie i pomoc w realizacji naszego pomysłu. Co miesiąc będziemy przygotowywać raport z naszych działań wraz z pełną dokumentacją fotograficzną, tak aby nasze działania były jak najbardziej transparentne.

  Leszek Sowiński 

  Prezes Zarządu ROLV Group sp. z o.o.

  ↓ ZOBACZ, JAK MOŻESZ POMÓC ↓

  Pomoc Ukrainie - projekt nowej przyszłości

  Koordynator - Katarzyna Kowalczyk  
  +48 881 823 401 katarzyna.kowalczyk@rolv.pl

  • Pomoc finansowa

  Jeśli chciałbyś wesprzeć koszty wynajmu i utrzymania domu, poniżej znajdują się numery kont bankowych:

  Odbiorca: Leszek Sowiński

  Tytuł przelewu: Pomagamy Ukrainie

  • PLN - PL96 1020 1055 0000 9102 0521 1745
  • EUR - PL15 1020 1055 0000 9202 0306 0142
  • USD - PL60 1020 1055 0000 9702 0271 7841


  Bank PKO BP -
  BIC (Swift): BPKOPLPW

  • Pomoc materialna

  Jeśli chciałbyś pomóc w wyposażeniu wspomnianego domu i przekazać sprzęt lub materiały, Aktualna lista potrzeb znajduje się tutaj.

  Lista gości domowych może być można znaleźć tutaj.  ! Nie możemy zapomnieć o tych, którzy pozostali na Ukrainie!

  Jako firma staliśmy się oficjalny partner i punkt przyjmowania pomocy charytatywnej dla obwodu wołyńskiego. Zapewniamy magazyn, sortujemy i dostarczamy podarowane towary z całej Europy do przejścia granicznego Zosin, gdzie są one dalej dostarczane potrzebującym. 

  Będziemy wdzięczni za każdą pomoc w dostarczeniu poniższych materiałów.

  Kliknij tutaj, aby zobaczyć listę stałych zamówień z wysyłką na Ukrainę

  Dziękujemy za wsparcie!